Hamry – Ostrý a zpět

Hamry – Ostrý a zpět

Celkem 14kilometrů

Byl čtvrtek, sychravé podzimní ráno a můj skvělý muž právě chystal svačinky na další rodinný výlet.

Předpověď slibovala inverzi, takže nás to táhlo někam na hřebeny hor a protože dětem už jsou dohromady čtyři roky, muž usoudil, že dozrál čas vytáhnout je na Ostrý.

Výchozí bod tentokrát volíme na Hamrech. Kdo zná, ví, že tahle trasa má jednu velkou nevýhodu, kterou specielně tříleté děti dost vnímají, a to, že je to od začátku až na vrchol brutálně do kopce.

Eliška se na nás směje z krosničky zatímco Matyášek drtí odrážedlo dokud to jde. V ostřejších pasážích mu tatínek dělá vlekaře a když už mu dochází energie, lupne si medvídka a maká dál. Závěrečný úsek je docela poctivý horský terén a Maty je úplně ve svém živlu.

Inverze se nekoná, namísto toho je trochu pod mrakem a do poslední chvíle to vypadá, že sluníčko snad vůbec nevykoukne…Nakonec nás ale odmění a my nasáváme jeho paprsky, abychom měli sílu na sestup.

Ačkoli spíše než sílu to chce pevné nervy. Jedno dítě mi zpívá přímo do ucha a druhé to pálí z kopce na odrážedle bez brzd, pokynů k zastavení nedbaje…“vysvobodí“ nás až tma.

Eliška usíná, Maty už na cestu nevidí.Kousek ještě ťape a na dvanáctém kilometru to vzdává. Poslední dva km je tedy nesen, ale stejně je to náš malý hrdina…

Prev Přechod Jizerské hory
Next Výlet na Šumavu

Comments are closed.